• Projekty ogólnopolskie

• O programie

•

„Otwarta firma” to program dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z całej Polski, w którym szkoły, współpracując z lokalnym rynkiem pracy, organizują zajęcia i spotkania edukacyjne prowadzone przez przedstawicieli środowiska biznesu.

Spotkania odbywają się co roku w listopadzie, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego celem jest stworzenie środowiska społecznego, aktywnie wspierającego przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Nasza szkoła bierze udział w programie począwszy od roku 2014 i dotychczas udało nam się zdobyć już osiem statuetek, ponieważ znaleźliśmy się w gronie najaktywniejszych szkół z całej Polski. Co roku organizujemy tzw. BIZNES PRZY TABLICY, gdzie zapraszamy przedstawicieli lokalnych firm i instytucji lub łączymy się online, poszerzając swój zakres na całą Polskę, aby dowiedzieć się jak najwięcej nt. działalności danego przedsiębiorstwa.