• Projekty ogólnopolskie

• Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

►odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,

►zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,

►pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,

►doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,

►zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

• Zdobyte statuetki: 2024r., 2023r., 2022r., 2021r., 2020r., 2019r., 2018r., 2017r., 2016r., 2012r., 2010r. 2007r.

Nasze sukcesy

Nasza szkoła bierze udział w programie od 2004r. Dotychczas znaleźliśmy się już dwanaście razy wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Najaktywniejszą Szkołę w „Dniu przedsiębiorczości”  i otrzymaliśmy 12 statuetek. Ponadto Pani Sylwia Gnoińska pięć razy uzyskała tytuł najaktywniejszego szkolnego koordynatora Dnia Przedsiębiorczości a nasi uczniowie i absolwenci zdobyli tytuły laureatów  konkursów DP w następujących kategoriach: plakat, esej, prezentacja oraz film promujący to wydarzenie.

Gratulujemy!

• 2023r.

Gala jubileuszowa

12 czerwca 2023r. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyła się 20 Jubileuszowa Gala programu „Dzień Przedsiębiorczości”.

W roku szkolnym 2022/23 w programie wzięło udział 18943 uczniów z 270 szkół ponadpodstawowych oraz 9200 firm i instytucji z całej Polski.

Wśród 17 najaktywniejszych szkół znalazł się również Ekonomik?. To była już 11 statuetka, a to jeszcze nie koniec naszych sukcesów. Pani Sylwia Gnoińska piąty raz uzyskała tytuł najaktywniejszego szkolnego koordynatora Dnia Przedsiębiorczości 2023.

Organizatorem projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.